Programowanie - SZKOLENIA

Szkolenia z programowania nie tylko dla dorosłych

Analiza i programowanie`

Napisane 06.01.2020 przez Jarosław Dember

Tagi: analiza, programowanie, js,

Spis treści:

         » Musisz przeanalizować środowisko javascript
         » Problem
         » Rozwiązanie
 • To bardzo prosty proces, więc wyjaśnię to:
 • Musisz przeanalizować cechy produktu / usługi

Musisz zrozumieć, jakie są najważniejsze cechy produktu / usługi

Musisz przeanalizować środowisko javascript

Musisz wybrać odpowiedni serwer języka javascript (lub środowisko)

To Cię zainteresuje: Język programowania Python

Ten proces jest bardzo prosty i jego zrozumienie zajmie kilka minut.

Jakie są najważniejsze cechy opracowywanego produktu / usługi?

To Cię zainteresuje: Praca przy produkcji zabawek

Chcemy podzielić produkty / usługi na trzy kategorie:

 • (1) Produkt / usługa (lub oprogramowanie)
 • (2) Oprogramowanie / aplikacja
 • (3) Usługa / API
 • Przejrzyjmy każdy poniżej.
 • Product/Service

Produkt / usługa to opracowywane oprogramowanie lub technologia. Produkt / usługa jest sercem Twojej aplikacji, a nawet Twojej firmy.

Ale jeśli tworzysz oprogramowanie i chcesz je sprzedawać, musisz zrozumieć, jak uczynić je tak interesującym i łatwym w użyciu, jak to możliwe.

Najważniejszym sposobem reklamowania produktu / usługi jest tworzenie unikatowych i wartościowych produktów / usług, a następnie udostępnianie ich użytkownikom (użytkownikom końcowym).

 • Oto kilka sposobów, w jaki możesz reklamować swój produkt / usługę:
 • 1. Utwórz niesamowitą dokumentację.
 • 2. Stwórz świetną i angażującą stronę internetową (stronę internetową)

3

"Pracuję nad nową stroną internetową, która używa jquery i jquery-ui. W przeszłości używałem jquery-ui i podoba mi się. Chciałbym go używać w przyszłości, ale jestem martwisz się o bezpieczeństwo. Jak sobie z tym radzicie? Martwię się, że użytkownicy będą korzystać z mojej witryny w jakiś złośliwy sposób. "

 • -Alex
 • Cześć Alex,

Jest to powszechny problem dla twórców stron internetowych i nie tylko oni się tym przejmują. Inżynierowie społeczni są zmorą naszego życia. Jednym z najszybszych sposobów zmuszenia użytkownika do rezygnacji z haseł lub zarejestrowania się w witrynie jest wykorzystanie luki w javascript. Jquery była biblioteką JavaScript i jedynym sposobem na jej użycie była przeglądarka internetowa. Większość stron internetowych z niego nie korzysta, więc nie ma problemu, aby wyjść i go zdobyć. Gdy będziesz mieć bibliotekę, z której będziesz mógł korzystać, musisz upewnić się, że osoby, które tworzą te skrypty, nie będą mogły zmienić sposobu ich działania.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to rzucić okiem na swój kod i upewnić się, że masz sposób, aby zobaczyć, kto uruchamia skrypty. Możesz to zrobić, sprawdzając źródło pliku. Najczęściej źródło, które zobaczysz, znajduje się w folderze pliku. Jeśli źródła nie ma w folderze, musisz skopiować plik

 • błędy
 • Błąd: TypeError: Nie można odczytać właściwości "width" undefined

W tym filmie dowiesz się, jak znaleźć błąd typu w nazwie zmiennej JavaScript. Dowiesz się również, jak wyświetlać użytkownikowi błąd typu, aby mógł go naprawić.

Jak widać, zmienna treści jest ustawiona na przekazaną wiadomość. Nazywa się to "uwagą". Ta wartość jest w rzeczywistości łańcuchem JSON. Serwer przetwarza następnie tekst w obszarze tekstowym, wywołując metodę "setAttention" w obszarze tekstowym.

Przy pierwszym naciśnięciu obszaru tekstowego uruchamiany jest kod JavaScript w funkcji głównej. Kod JavaScript ustawia następnie tekst w obszarze tekstowym na nazwę bieżącej wiadomości na liście wiadomości

Niedawny post z bloga Mozilli przyniósł wiele pytań i postanowiłem poświęcić chwilę i napisać swoje przemyślenia na ten temat.

Problem

Jednym z największych problemów z używaniem Js jest to, że nie jest on niezależny od języka. To nie jest silnik JavaScript, więc nie ma wiedzy o tym, jak renderować stronę ani jak ją parsować. Jego jedynym zadaniem jest wykonanie javascript.

Gdy próbujesz użyć biblioteki węzła webkit, takiego jak jQuery lub RequireJS, pojawia się błąd składniowy, gdy próbujesz użyć ich w aplikacji węzła webkit. Nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, jakiej składni używa się w kontekście aplikacji Js. Ważne jest również, aby pamiętać, że nie można używać RequireJS lub jQuery jako rozszerzenia węzła webkit.

To dla nas poważny problem. Musimy upewnić się, że uzyskujemy najlepszą możliwą wydajność podczas uruchamiania naszej aplikacji w przeglądarkach i w węźle. js, z interpretatorem Js lub bez.

Rozwiązanie

Rozwiązanie jest dość proste i tak naprawdę dość proste do naprawienia.

Typowym sposobem uruchamiania aplikacji node-webkit w przeglądarce jest użycie rozszerzenia node-webkit. Jest to świetne, ponieważ zapewnia interpreter JavaScript i pozwala uwzględnić zewnętrzne zależności. Jednak może być trudno powiedzieć, co to jest skrypt-src i gdzie się znajduje.


O autorze

Jarosław Dember

Programowaniem zajmuję się niemal od dzieciństwa, działałem już na pierwszych komputerach typu Spectrum. Programowanie to moje hobby i praca - nie ma nic lepszego. Rozwiązywanie łamigłówek programistycznych to coś, co po prostu uwielbiam robić. Żaden język programowania nie jest dla mnie zagadką i chętnie uczę się nowych języków programowania.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzedni artykuł:Właściwości w programowaniu
Następny artykuł:Umiejętności w JS