Programowanie - SZKOLENIA

Szkolenia z programowania nie tylko dla dorosłych

Czytanie o programowaniu nie jest dobrym pomysłem

Napisane 06.01.2020 przez Jarosław Dember

Tagi: programowanie, nauka programowania,

Spis treści:

         » Próbowałem to zrobić przez ostatnie 3 lata.
         »Jak nauczyć się programować
         » Problem

Jedną z pierwszych rzeczy, których nauczyłem się, to nie czytać o programowaniu.

Powiedziano mi: "Czytanie o programowaniu nie jest dobrym pomysłem dla początkujących. Powinieneś nauczyć się programowania przed przeczytaniem o nim".

Próbowałem to zrobić przez ostatnie 3 lata.

To nie jest tak, że jest źle, po prostu uważam, że przez chwilę mnie to rozprasza. Jest tyle rzeczy do nauczenia się na temat programowania, że ​​trudno mi skupić się na jednym temacie.

  • Oto, czego się nauczyłem:
  • # 1: Będziesz miał ochotę samodzielnie zoptymalizować kod

Zaczynasz od przyspieszenia, ale potem zastanawiasz się: "Jak mogę to przyspieszyć?"

Próbujesz znaleźć szybszy sposób na zrobienie czegoś, ale potem zastanawiasz się: "Czy mogę to zrobić trochę mniej, czy trochę więcej?"

W końcu poddajesz się i decydujesz, że nie ma sposobu, abyś sam mógł się lepiej programować, więc spędzasz czas na czytaniu, dlaczego tak się dzieje.

Na przykład, jedną z pierwszych rzeczy, których nauczyłem się o programowaniu, jest: "W C zawsze używamy instrukcji" mov ", aby wykonać operację pamięci. Jeśli użyjemy tych samych instrukcji, możemy wykonać znacznie szybsze obliczenia." < / p>

Więc spędzam kilka następnych lat, próbując przyspieszyć mój kod, ponieważ wiedziałem, że instrukcje są szybsze

Jeśli dopiero odkrywasz Węzeł i jest to dla ciebie zupełnie nowe, możesz wybrać najlepsze zasoby. Jeśli wiesz już o Węzle, możesz chcieć użyć wielu takich samych zasobów. Zasoby, które tu wymieniłem, są tymi, które uważam za najbardziej przydatne. Jeśli chcesz mieć bardziej kompletną i kompleksową listę, możesz sprawdzić świetną listę zasobów, która została stworzona przez naszą własną Janae.

Jeśli chcesz rozpocząć naukę Węzła i masz jakieś pytania, napisz do mnie tweet lub komentarz poniżej. Z przyjemnością pomogę.

Programuję od dziecka. Kiedyś myślałem, że jestem najlepszym programistą. Chodziłem do sklepu komputerowego mojego dziadka i kupowałem wszystkie maszyny, które miał. Nauczył mnie tajników programowania, nauczyłem się od niego wszystkiego.

Ale potem zacząłem rozglądać się za innymi programistami. Widziałem, że wielu z nich było złymi programistami i zdałem sobie sprawę, że nie jestem dobrym programistą. Jestem pewien, że zdałeś sobie również sprawę, że wielu ludzi wokół ciebie jest złymi programistami.

To był czas, kiedy zacząłem się poprawiać jako programista, i wtedy pomyślałem, że mi się nie uda. Zawsze byłem "mądrym facetem", ponieważ pisałem programy komputerowe. Ale kiedy zacząłem się poprawiać jako programista, zdałem sobie sprawę, że mogę zrobić dużo lepiej.

Zacząłem wchodzić w języki programowania takie jak Perl i Python. Popełniłem po drodze wiele błędów. Nie wiedziałem wystarczająco dużo o Perlu lub Pythonie, aby napisany kod był bardziej funkcjonalny. Nie wiedziałem wystarczająco dużo o C ++ i C #, aby wiedzieć, jak uczynić mój kod czytelnym. Popełniłem wiele błędów.

Nauczyłem się na błędach, które popełniłem i nauczyłem się, jak naprawiać błędy, które popełniłem. Teraz wiem, jak uczynić moje programy bardziej funkcjonalnymi, pisząc funkcje o nazwie "lambdas

  • 1. Jak zostać produktywnym programistą w pierwszym miesiącu
  • 2. Jak uzyskać pierwsze 50 000 PLN przychodu ze swojej witryny.
  • 3. Jak stworzyć i uruchomić własny produkt
  • 4. Jak zostać profesjonalnym niezależnym pisarzem i jak zbudować własną stronę internetową.

Jak nauczyć się programować

  • Główne pomysły

Na początkowych etapach projektu programistycznego utknąłem i szukałem w Internecie, aby znaleźć rozwiązanie mojego problemu. Znalazłem ten artykuł i postanowiłem go wypróbować. Przeczytałem go trzy razy, wypróbowałem i okazało się, że jest niezwykle przydatny. Często zdarzało mi się, że robię to samo w kółko. Dlatego chcę się nim podzielić i zachęcić jak najwięcej osób do zastosowania.

Problem

W tej chwili pracuję nad małym projektem, który będzie wymagał ode mnie wdrożenia szeregu funkcji, które będą działać na różnych platformach, takich jak iOS i Android. Mogę wykonać te funkcje za pomocą Objective-C lub C ++, ale w pierwszym etapie chciałbym użyć klasy C #, która pozwoli mi na dostęp do zmiennych i manipulowanie nimi za pomocą notacji kropkowej.

Ponieważ nie mam zbyt dużego doświadczenia na C # i na początkowych etapach projektu, chciałbym zacząć od użycia innego języka, który pomoże mi nauczyć się podstaw. Chciałbym wypróbować język powszechnie używany w branży, taki jak Ruby, Python, PHP i JavaScript.

Pierwszym krokiem byłoby stworzenie klasy, która zasadniczo jest opakowaniem wokół klasy C #.


O autorze

Jarosław Dember

Programowaniem zajmuję się niemal od dzieciństwa, działałem już na pierwszych komputerach typu Spectrum. Programowanie to moje hobby i praca - nie ma nic lepszego. Rozwiązywanie łamigłówek programistycznych to coś, co po prostu uwielbiam robić. Żaden język programowania nie jest dla mnie zagadką i chętnie uczę się nowych języków programowania.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *