Programowanie - SZKOLENIA

Szkolenia z programowania nie tylko dla dorosłych

Jak być lepszym w programowaniu

Napisane 06.01.2020 przez Jarosław Dember

Tagi: programowanie, kodowanie,

Spis treści:

         » Zostaniesz poproszony o ocenę funkcji na podstawie jednego parametru.
         » Jak zostać programistą
         » Projektowanie doświadczeń użytkowników
         » Budowanie aplikacji mobilnych
         » Tworzenie aplikacji mobilnych dla programistów Androida
         » Tworzenie aplikacji mobilnych dla programistów iOS

The Samurai Way to seria postów na blogu dla początkujących, napisana przez Mike'a Bostocka. Ma to być zasób dla tych, którzy dopiero zaczynają programować i chcą lepiej się programować. To nie jest wstęp do programowania i nie nauczy Cię wszystkiego, co należy wiedzieć w świecie programowania, ale dostarczy ci wielu przydatnych informacji i wskazówek.

To Cię zainteresuje: O PHP groszy kilka

Celem The Samurai Way jest pomoc początkującym w lepszym programowaniu. Obejmuje to wszystko, od programowania najnowszych języków programowania do korzystania z konstrukcji programistycznych w otaczającym nas świecie.

Główną ideą The Samurai Way jest to, że możesz doskonalić się w programowaniu, ćwicząc.

Każdy post w The Samurai Way to jedna sekcja większego postu, w której omawiamy określony element programowania. Po prostu czytasz o tym, jak używać określonego konstruktu programistycznego w jednym poście i przechodzisz do następnego postu, gdzie mówimy o tym, jak używać tego konstruktu w innym poście.

To Cię zainteresuje: PHP rządzi

W tym poście opiszemy, jak używać konstrukcji programistycznych w HTML do tworzenia aplikacji internetowej.

To temat, który jest stale omawiany w wywiadach programistycznych. Napisałem już kilka postów na ten temat i uważam, że mam jedną z najlepszych postów na ten temat w mojej książce Wywiad dotyczący programowania praktycznego. Możesz przeczytać więcej na ten temat w rozdziale "Cztery najtrudniejsze rzeczy dotyczące programowania wywiadów".

Mając to na uwadze, oto przykład, dlaczego należy unikać Pythona.

Zostaniesz poproszony o ocenę funkcji na podstawie jednego parametru.

Zostaniesz poproszony o wybranie jednej z dwóch funkcji opartych na jednym parametrze.

Zostaniesz poproszony o ocenę funkcji na podstawie jednego parametru i otrzymasz dwie funkcje.

Zauważysz, że wszystkie to tylko próbki kodu. Jak widać, problem, z którym borykają się te przykłady, nie jest prostym problemem z porządkowaniem parametrów, ale bardziej ogólnym problemem związanym z porządkowaniem operacji w Pythonie. Jak widać, problem powstaje, nawet jeśli otrzymasz tablicę liczb całkowitych. W rzeczywistości, jeśli zostaniesz poproszony o ocenę funkcji na podstawie jednego parametru i otrzymasz dwie funkcje, jest to dokładnie to samo, co problem, który napotkasz w poprzedniej sytuacji.

Ponadto fakt, że poproszono Cię o ocenę funkcji na podstawie jednego parametru, nie oznacza, że ​​otrzymałeś pojedynczy parametr

Różnica między programistą a inżynierem polega na tym, że ten ostatni może nauczyć się kodować. Ten pierwszy nie ogranicza się jednak do wymaganej lub możliwej wiedzy. Może to być wszystko, co poprawia skuteczność programu.

Niektórzy są lepsi w podejmowaniu decyzji o tym, jakie programy pisać, a inni w kodowaniu. W rzeczywistości najlepsi programiści robią jedno i drugie.

To nie ma nic wspólnego z IQ. Chodzi o doświadczenie wymagane do pracy.

Programista może odczytać specyfikację, napisać specyfikację w języku programowania i pobrać na komputer. W tym celu nie musi wiedzieć, jak kodować.

Program musi zostać napisany dla programisty, a nie programisty.

Jeśli masz wątpliwości co do różnicy między programem a kompilatorem, pozwól, że powiem ci, jak zatrudniani są programiści: piszą kod. Zapłacono za to. Nie muszą wiedzieć, jak kodować.

Jak zostać programistą

Gdy jesteś w polu programowania, musisz wiedzieć, jak napisać program. Proces programowania rozpoczyna się od napisania kodu. Musisz nauczyć się kodu przed napisaniem kodu. Możesz myśleć, że to strata czasu, ale tak działa programowanie.

Programowanie wymaga czasu. W pracy musisz być dostępny w każdej chwili

. org zapewnia szereg zasobów, które pomogą Ci poprawić swoje umiejętności programistyczne. Zapewnia kompleksowe podejście do zrozumienia procesu kodowania i daje praktyczne rozwiązania typowych problemów programistycznych.

Projektowanie doświadczeń użytkowników

Jeśli jesteś projektantem, który chce budować doświadczenia użytkownika lub jeśli jesteś projektantem, który chce ulepszyć UX swoich aplikacji, to jest książka dla ciebie.

Projektowanie doświadczeń użytkowników to szczegółowy przewodnik po projektowaniu interfejsu użytkownika dla Twojej aplikacji. Wykorzystuje prosty, ale skuteczny proces opracowywania intuicyjnych interfejsów, które ułatwiają korzystanie z niego.

Budowanie aplikacji mobilnych

Budowanie aplikacji mobilnych to niezbędna książka dla wszystkich twórców aplikacji mobilnych. Daje jasne zrozumienie podstaw budowania aplikacji mobilnych.

Ta książka nauczy Cię, jak tworzyć aplikacje w intuicyjny sposób, zapewniając wszystkie narzędzia niezbędne do tworzenia wysokiej jakości aplikacji mobilnych.

Tworzenie aplikacji mobilnych dla programistów Androida

Programowanie aplikacji mobilnych na Androida Programiści to przydatna książka dla wszystkich, którzy chcą zmoczyć się przy tworzeniu aplikacji na Androida. Zapozna Cię z podstawami tworzenia aplikacji na Androida przy użyciu frameworka Apache Cordova.

Ta książka stanowi dobre wprowadzenie do podstaw tworzenia aplikacji na Androida.

Tworzenie aplikacji mobilnych dla programistów iOS

Programowanie aplikacji mobilnych dla programistów iOS to przydatna książka dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o tworzeniu aplikacji na iOS

z Pythonem Samouczki i książki w języku Python zostały napisane, aby pomóc programistom stać się świetnymi programistami (i nie mówimy tutaj o C ++, mówimy tutaj o Python). Oto kilka sposobów na poprawę umiejętności programowania. 1. Naucz się podstaw Pierwszym krokiem do zostania programistą jest zrozumienie języka, w którym będziesz programować. To właśnie nazywam "podstawami". Możesz nauczyć się wszystkich gadżetów w języku Python, czytając wszystkie książki w języku Python, ale nie pomogą ci, jeśli nie rozumiesz podstaw. Jeśli chcesz zostać lepszym programistą, musisz zrozumieć podstawy. 2. Naucz się podstawowych podstaw Najważniejszą rzeczą do nauczenia się w języku Python jest składnia języka Python. W ten sposób tworzysz obiekty Python. Istnieje wiele różnych rodzajów obiektów, ale zasadniczo istnieją trzy rodzaje obiektów: słowniki, listy i zestawy. Jeśli jeszcze ich nie nauczyłeś, możesz pobrać słownik Pythona i sprawdzić go. Oto krótki przegląd wszystkich rzeczy, które musisz wiedzieć o słownikach Pythona: d = d [klucz] = wartość d [klucz] = wartość. replace ('', '') d = 'a': 'b', 'e': 'f', 'g': 'h' d [key] = 'Hello' d [key] = 'world "# Możesz również użyć operatora kropki, aby uzyskać klucze, które nie zawierają".

Polecane

O autorze

Jarosław Dember

Programowaniem zajmuję się niemal od dzieciństwa, działałem już na pierwszych komputerach typu Spectrum. Programowanie to moje hobby i praca - nie ma nic lepszego. Rozwiązywanie łamigłówek programistycznych to coś, co po prostu uwielbiam robić. Żaden język programowania nie jest dla mnie zagadką i chętnie uczę się nowych języków programowania.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzedni artykuł:Programowanie to trudne zadanie
Następny artykuł:Właściwości w programowaniu