Programowanie - SZKOLENIA

Szkolenia z programowania nie tylko dla dorosłych

Javascript na co dzień

Napisane 30.12.2019 przez Jarosław Dember

Tagi: js, javascript,

Spis treści:

         » W tym miejscu zaczynamy dostrzegać jego znaczenie.
         » JavaScript Tutor
         » Następnie przejdź do następnego rozdziału i powtórz.
         » Podstawy JavaScript: podstawowa składnia JavaScript
         » Podstawy

Jeśli używasz komputera codziennie, prawdopodobnie wiesz, że javascript to język, który na nim działa, używamy go we wszelkiego rodzaju aplikacjach, i to nie tylko język do tworzenia stron internetowych - to język używany we wszelkiego rodzaju aplikacjach do pisania dużej ilości kodu.

W tym miejscu zaczynamy dostrzegać jego znaczenie.

Ale jeśli jesteś początkującym językiem, istnieje 14 narzędzi i aplikacji, które pomogą Ci się tego wszystkiego nauczyć.

Więc bez zbędnych ceregieli, oto 14 niezbędnych aplikacji i narzędzi javascript, które powinieneś zacząć JAK NAJSZYBCIEJ!

JavaScript Tutor

Znasz to ćwiczenie: wybierz temat, poczytaj książkę lub posłuchaj podcastu, a następnie odpowiedz na kilka pytań, aby go zrozumieć.

Następnie przejdź do następnego rozdziału i powtórz.

W tym samouczku znajduje się trochę bardziej szczegółowe wyjaśnienie, jak uczyć się javascript, a także samouczki krok po kroku, które pomogą Ci lepiej uczyć się pojęć.

Lekcja jest skierowana do początkujących, więc struktura lekcji jest nieco inna, a styl uczenia się jest nieco bardziej konceptualny, więc poczujesz się mniej przytłoczony

  • Język programowania JavaScript

JavaScript jest językiem programowania ogólnego przeznaczenia, napisanym w języku programowania ECMAScript 5 (ES5). Został stworzony przez Brendana Eicha i stał się popularny w latach 90. po wydaniu języka w ramach Netscape Communicator. Jest używany w Internecie przez programistów do tworzenia aplikacji i tworzenia stron internetowych.

ECMAScript wersja 5 został stworzony, aby zachęcić programistów do pisania kodu, który działa szybciej i będzie lepszy dla większości użytkowników. Wszystkie nowe funkcje są dodawane do tego języka co 2 lata, a także nowe funkcje pojawią się w ciągu najbliższych 2 lat.

Przy każdym wydaniu nowej wersji dodaje się około 300 000 nowych wierszy kodu. Jest to bardzo szybkie, ponieważ we wczesnych czasach komputerów sam komputer był tylko bardzo małym komponentem, a te nowe funkcje zostałyby dodane do programu, a nie do głównego oprogramowania.

Język JavaScript jest zorientowanym obiektowo językiem programowania, co oznacza, że ​​używa obiektów do reprezentowania obiektów. Możesz myśleć o obiektach jako o elementach składowych programów, a o samym języku programowania.

Język ECMAScript jest również prostym językiem, którego nauczysz się bardzo łatwo nauczyć. W rzeczywistości w języku nie ma tak wielu słów, więc łatwo jest się uczyć i śledzić

JavaScript jest dynamicznym językiem programowania i jest wykorzystywany do różnych celów w tworzeniu stron internetowych. Celem tego samouczka jest wyjaśnienie podstawowych pojęć związanych z JavaScript, które są bardzo przydatne w programowaniu internetowym.

Podstawy JavaScript: podstawowa składnia JavaScript

Podstawowa składnia JavaScript jest dość prosta i składa się z 4 podstawowych bloków:

Ograniczniki i pomiędzy dwoma blokami nazywane są nawiasami klamrowymi, których należy użyć do utworzenia bloku.

lub ograniczniki między dwoma blokami nazywane są nawiasami klamrowymi, których należy użyć do utworzenia bloku. Obiekty JavaScript są tworzone przy użyciu nowego słowa kluczowego.

słowo kluczowe. Nawiasy klamrowe służą do grupowania kodu i mogą być używane do wcięcia kodu.

są używane do grupowania kodu i mogą być używane do wcięcia kodu. Nawiasy klamrowesą używane do literałów łańcuchowych, aby oddzielić kod.

są używane dla literałów łańcuchowych, aby oddzielić kod. Ciągi JavaScript można łączyć za pomocą operatora +.

operator

. Istnieje kilka sposobów przypisywania wartości do zmiennych w kodzie JavaScript. Istnieje kilka sposobów przypisywania wartości do zmiennych w kodzie JavaScript. Poniższy kod pokazuje najprostszy sposób przypisania wartości do zmiennej.

W powyższym kodzie przypisujemy wartość zmiennej zł this do drugiego parametru funkcji. To się nazywa przypisanie

, część 1

Jest to pierwszy z serii postów, które pomogą Ci nauczyć się kodować w JavaScript, ze szczególnym uwzględnieniem tematów przyjaznych dla początkujących. W tym poście omówiono tworzenie podstawowych dokumentów HTML i podłączanie ich do plików JavaScript. Ten post jest krótkim omówieniem podstaw używanych w dalszej części posta.

Jeśli uważasz, że cokolwiek w tym poście jest nieco przytłaczające, możesz zapoznać się z pełną serią poświęconą nauce programowania JavaScript.

Podstawy

Zanim zaczniemy pisać rzeczywisty kod, musimy dowiedzieć się, jak są przechowywane i wywoływane pliki JavaScript. Rzućmy okiem na podstawową strukturę pliku JavaScript:

Jest to typowy plik JavaScript, to tylko seria tagów HTML.

Istnieje kilka sposobów tworzenia plików JavaScript. Pierwsze podejście polega na użyciu edytora tekstu, takiego jak Notepad ++, do napisania kodu.

Innym sposobem jest użycie edytora internetowego, takiego jak WebStorm lub Sublime Text. Oba mają wbudowane narzędzia, które pozwolą ci napisać kod.

Trzecie i ostatnie podejście polega na użyciu edytora online, takiego jak CodePen lub JSDoc. Te edytory pozwolą ci edytować kod w przeglądarce i natychmiast zobaczyć wyniki. CodePen pozwoli ci również wyświetlić podgląd kodu w przeglądarce przed przesłaniem.


O autorze

Jarosław Dember

Programowaniem zajmuję się niemal od dzieciństwa, działałem już na pierwszych komputerach typu Spectrum. Programowanie to moje hobby i praca - nie ma nic lepszego. Rozwiązywanie łamigłówek programistycznych to coś, co po prostu uwielbiam robić. Żaden język programowania nie jest dla mnie zagadką i chętnie uczę się nowych języków programowania.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *