Programowanie - SZKOLENIA

Szkolenia z programowania nie tylko dla dorosłych

Konfiguracja przełącznika Javascript

Napisane 06.01.2020 przez Jarosław Dember

Tagi: przełącznik, js, javascript,

Spis treści:

         » Odbywa się to za pośrednictwem strony about: config.
         » Jak włączyć przełącznik javascript w domyślnej przeglądarce
         » Jakie jest pochodzenie frazy "Tip of the Hats"?

W pierwszym poście wyjaśniłem, jak używać przełącznika javascript do korzystania z ulubionego języka bez żadnych zmian w sposobie korzystania z reszty przeglądarki.

To Cię zainteresuje: Praca

Teraz, gdy mamy zainstalowany przełącznik javascript, musimy go skonfigurować, aby przełącznik języka był aktywny.

To Cię zainteresuje: Praca przy produkcji zabawek

Odbywa się to za pośrednictwem strony about: config.

Na stronie about: config ustaw preferencję about: config na true.

To jest to! Gdy wrócisz do przeglądarki i odświeżysz, poszuka ona wszelkich zmian wprowadzonych na stronie about: config i użyje ich do przełączenia przełącznika języka.

Jeśli chcesz wyłączyć przełącznik javascript, możesz po prostu upewnić się, że: config jest ustawiony na false w pierwszej kolejności.

Warto również zauważyć, że ta zmiana działa tylko wtedy, gdy dla preferencji about: config ustawiono wartość true, co oznacza, że ​​działa ona w pełnej domyślnej przeglądarce.

To jest coś, co słyszałem od kilku osób, ale nie widziałem przetestowane w żadnej z najnowszych wersji Chrome i Firefox.

Jak włączyć przełącznik javascript w domyślnej przeglądarce

W przeglądarce Chrome przejdź do about: support. Zobaczysz opcję "Włącz JavaScript" pod Google Chrome. Możesz po prostu kliknąć to, aby pozbyć się tej opcji.

Firefox ma tę opcję, ale nie jest to tak oczywiste. Przejdź do about: config, a zobaczysz opcję "Włącz JavaScript"

  • czapek!
  • Jakie jest znaczenie frazy "Tip of the Hats"?

Uprzejmy sposób powiedzenia "dziękuję". Jest często używany w wiadomościach e-mail z podziękowaniami.

Jakie jest pochodzenie frazy "Tip of the Hats"?

Wyrażenie "tip of the hat" to akronim od "Uczciwość i uczciwość lekarza / praktyka w dziedzinie zdrowia publicznego". Jest to zwrot, który sięga lat 50. XX wieku, kiedy w 1965 r. Utworzono US Public Health Service (PHS) na podstawie ustawy o publicznej służbie zdrowia. Nazwa organizacji została zmieniona na Public Health Service w 1973 r.

"Czapka" to pierwsza część odpowiedzi na pytanie, takie jak "Co polecasz?" lub "Jakie są najlepsze praktyki w tej dziedzinie?" Po pytaniu następuje nazwisko lekarza / lekarza, który udziela porady lub rekomendacji, których należy przestrzegać. Przykłady frazy "tip of the hat" obejmują:

Prawdopodobnie nigdy nie widziałeś przełącznika języka javascript, który faktycznie działał. W tym artykule omówiono kilka z nich i to, co to oznacza dla twórców stron internetowych.

JavaScript, podobnie jak inne języki, opiera się na zestawie instrukcji. Instrukcje te są następnie interpretowane zgodnie z zestawem reguł. Na przykład w JavaScript, deklaracja "var" oznacza "zadeklaruj zmienną x", a "if" oznacza "jeśli zmienna x jest prawdziwa".

Aby strona internetowa działała w określony sposób, musisz napisać skrypty, które można wykonać. Możesz to zrobić, po prostu uruchamiając skrypt na serwerze lub pisząc skrypt, który będzie działał w przeglądarce klienta. W obu przypadkach chcesz mieć możliwość wykonania skryptu przed renderowaniem strony, aby sprawdzić, czy zadziałał.

W tym celu JavaScript ma dodatkową funkcję: obsługuje dynamiczny język o nazwie "eval". Funkcji eval można użyć do uruchomienia kodu przed renderowaniem strony. Umożliwia to wykonanie kodu tuż przed renderowaniem witryny, dzięki czemu można sprawdzić, czy kod działa, zanim zrobią to użytkownicy.

Jednym z najczęstszych sposobów korzystania z eval na stronie jest uruchomienie kodu javascript, który zmieni kursor myszy użytkownika. Na przykład wyobraź sobie, że masz funkcję JavaScript, która wygląda następująco:

  • funkcja setMouseCursor (c, i) {c
  • . js.
  • Użyj w swojej witrynie:
  • Dodaj własny kod:

Ten kod jest skryptem osadzonym w Internecie i aby go zobaczyć, musisz zainstalować wtyczkę Adobe Flash

: Samouczek JavaScript.

Co to jest przeglądarka? Istnieje wiele przeglądarek (takich jak Opera), każda z własnymi funkcjami, obsługą przeglądarki i rozszerzeniami. Różnica między przeglądarkami polega na tym, że te ostatnie są przeglądarkami internetowymi napisanymi w celu korzystania z sieci. W przeciwieństwie do przeglądarek internetowych na komputerach stacjonarnych / laptopach przeglądarka służy do przeglądania sieci.

Który lepszy, Chrome czy Firefox? Przeglądarka to urządzenie, za pomocą którego można uzyskać dostęp do Internetu. Przeglądarka to oprogramowanie, które umożliwia komputerom dostęp do Internetu i można je zainstalować na komputerze. Przeglądarki internetowe, takie jak Chrome i Mozilla Firefox, są oprogramowaniem przeglądarki. Co sprawia, że ​​przeglądarka? Przeglądarka to urządzenie, za pomocą którego można uzyskać dostęp do Internetu. Przeglądarka to oprogramowanie umożliwiające komputerom dostęp do Internetu. (Przeglądarka ma wiele różnych programów.) Co sprawia, że ​​przeglądarka? Przeglądarka to urządzenie, za pomocą którego można uzyskać dostęp do Internetu


O autorze

Jarosław Dember

Programowaniem zajmuję się niemal od dzieciństwa, działałem już na pierwszych komputerach typu Spectrum. Programowanie to moje hobby i praca - nie ma nic lepszego. Rozwiązywanie łamigłówek programistycznych to coś, co po prostu uwielbiam robić. Żaden język programowania nie jest dla mnie zagadką i chętnie uczę się nowych języków programowania.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzedni artykuł:Aplikacje
Następny artykuł:Zarządzanie czasem to też programowanie