Programowanie - SZKOLENIA

Szkolenia z programowania nie tylko dla dorosłych

Uzyskaj bazę danych

Napisane 02.01.2020 przez Jarosław Dember

Tagi: bazy danych, mysql, sql, sql serwer,

Spis treści:

         » 1. Uzyskaj bazę danych
         » Praktyczny SQL - wprowadzenie do programowania SQL
         » SQL Server - wprowadzenie do programowania SQL
         » Kompletny przewodnik dla deweloperów programu SQL Server
         » MySQL - wprowadzenie do programowania SQL
         » SQL Server z zaawansowaną wydajnością
         » Możesz również obejrzeć moje wprowadzenie wideo do Data Science:
         » Nauka danych: jak się uczyć

Powyższe zawiera sporo treści do zaabsorbowania w mniej niż 48 godzin. Uważałbym się za początkującego w tej przestrzeni, więc pomyślałem, że podzielę się kilkoma kluczowymi punktami i zasobami, które, mam nadzieję, okażą się przydatne.

1. Uzyskaj bazę danych

Jestem pewien, że wiesz, że możesz pobrać wybraną bazę danych i od razu rozpocząć programowanie.

To Cię zainteresuje: Jak działa programowanie

Niestety jakość tych baz danych (i ich dostępność) znacznie się różni. Baza danych, którą wybierzesz, prawdopodobnie nie pomoże ci nigdzie dotrzeć, ponieważ będzie bardzo ograniczona pod względem narzędzi, które zawierają.

Uważam, że dobrze utrzymana baza danych (taka, która zawiera duży, stabilny zbiór rzeczywistych danych, w tym danych ze stron internetowych odpowiednich dla odbiorców docelowych) jest najważniejszym narzędziem do nauki tworzenia witryny internetowej z scratch.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na zakup bazy danych, zalecam założenie konta hostingowego WordPress. Jest to bezpłatna usługa hostingowa, która umożliwia utworzenie strony internetowej.

WordPress to internetowa platforma blogowa, która wymaga pewnych umiejętności technicznych do skutecznego korzystania. Jednak dzięki odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu możesz uzyskać wszystko, czego potrzebujesz, aby zostać lepszym programistą, w tym bazę danych według własnego wyboru.

Możesz również skorzystać z bezpłatnego WordPressa. strona com (taka jak moja), która może służyć jako platforma do tworzenia własnych stron internetowych

Miałem dużo zabawy, ucząc się tego tematu. Uważam, że jest to bardzo przydatna książka i bardzo ją polecam.

Praktyczny SQL - wprowadzenie do programowania SQL

Ta książka jest doskonałym wprowadzeniem do tematu programowania SQL. Jest napisany przez doświadczonego programistę SQL i jest dobrze napisany.

SQL Server - wprowadzenie do programowania SQL

Ta książka obejmuje podstawy SQL Servera, a następnie zawiera więcej szczegółów na temat konfiguracji bazy danych i SQL Server.

Kompletny przewodnik dla deweloperów programu SQL Server

Kompletny przewodnik dla deweloperów programu SQL Server obejmuje wszystkie aspekty SQL Server, w tym bazy danych, bazy danych, SQL, SQL Server, architekturę SQL Server, instalację SQL Server, funkcje SQL Server, projektowanie SQL Server, wytyczne dotyczące projektowania SQL Server i programowanie SQL Server. Książka obejmuje pełne spektrum funkcjonalności i funkcji SQL Server.

MySQL - wprowadzenie do programowania SQL

MySQL to system zarządzania relacyjnymi bazami danych, który współpracuje z bazą danych, umożliwiając przechowywanie i pobieranie danych z bazy danych. MySQL to system bazy danych, który zasila system zarządzania bazą danych MySQL.

SQL Server z zaawansowaną wydajnością

Ta książka jest doskonałą książką wprowadzającą do SQL Server. Autor omawia wiele podstaw, a następnie wprowadza bardziej szczegółowe informacje, aby nauczyć użytkownika, jak najlepiej wykorzystać program SQL Server

Odpowiedź: Tak. Potrzebujemy co najmniej dwukrotnego zwiększenia. (Jeśli możesz wymyślić lepsze podejście, powiedz mi) Ale na razie nie jest to zbyt ważne. Pytanie: Czy można uruchomić program bez pamięci? Odpowiedź: Tak jest. Aby to zrobić, musisz unikać dostępu programu do zmiennych globalnych. Możesz spróbować utworzyć własne zmienne lokalne w kodzie i użyć ich do inicjalizacji, ale istnieje ryzyko, że jedna z tych zmiennych zostanie użyta po zakończeniu programu, a nowy wątek będzie potrzebował własnej kopii zmiennych globalnych. Dlatego nie ma dobrego sposobu na uniknięcie użycia zmiennych globalnych.

Problemem nie są przecieki pamięci, a raczej brak przełączników kontekstu. Jeśli nie musisz przełączać się na inny wątek, nie musisz tworzyć nowego wątku, ponieważ istniejący wątek jest już w trakcie przełączania. Jeśli wywołam metodę getNext () w głównym wątku, a następnie zostanie wywołany nowy wątek (powiedzmy z puli wątków), nowy wątek nie zostanie utworzony. Zamiast tego metoda jest wywoływana w głównym wątku (nie jest blokowana, co oznacza, że ​​wątek działa w głównym wątku), który wywołuje getNext (), który następnie wywołuje nowy wątek. W takim przypadku nie ma potrzeby przydzielania nowej pamięci

Mierząc sukces dwóch programów szkoleniowych. . Naszą pierwszą próbą było zbudowanie pl. Czytaj więcej, oferując studentom szybki kurs awaryjny w języku "sql". Ale świat nauki danych jest pełen danych i ten kurs nie jest sposobem na naukę.

Aby poznać naukę danych, zaleciłbym nauczenie się czegoś, co zapewnia dane ze świata rzeczywistego, lub uczestnictwo w kursie z dziedziny, która uczy, jak korzystać z danych.

Ale nawet to nie wystarczy. Musimy nauczyć się korzystać z analizy danych w życiu codziennym.

I musimy to zrobić w sposób, który zapewni Ci przewagę w każdej karierze.

Jakie więc umiejętności pomogą ci nauczyć się podstaw informatyki?

Zaokrągliłem niektóre z moich ulubionych zasobów, które wykorzystałem do tego celu.

I ten post dotyczy tylko czterech pierwszych umiejętności, ale planuję zrobić serię obejmującą więcej umiejętności.

Możesz również obejrzeć moje wprowadzenie wideo do Data Science:

Ten film koncentruje się na podstawowej wiedzy, ale zachęcam do obejrzenia pełnego kursu na temat Lyndy. com.

Nauka danych: jak się uczyć

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który chce zatrudnić analityków danych, jest to dość ogólny przegląd tego, jak znaleźć dobrych analityków danych. Ale w rzeczywistości będziemy uczyć Cię, jak się uczyć, a nie tylko jak budować zespoły zajmujące się analizą danych.


O autorze

Jarosław Dember

Programowaniem zajmuję się niemal od dzieciństwa, działałem już na pierwszych komputerach typu Spectrum. Programowanie to moje hobby i praca - nie ma nic lepszego. Rozwiązywanie łamigłówek programistycznych to coś, co po prostu uwielbiam robić. Żaden język programowania nie jest dla mnie zagadką i chętnie uczę się nowych języków programowania.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzedni artykuł:Naucz się programować
Następny artykuł:Kodowanie pod androida