Programowanie - SZKOLENIA

Szkolenia z programowania nie tylko dla dorosłych

Właściwości w programowaniu

Napisane 06.01.2020 przez Jarosław Dember

Tagi: właściwości, programowanie,

Spis treści:

         » W przeciwieństwie do zmiennej, właściwości można używać na więcej niż jeden sposób.
         » Podobnie jak zmienna, właściwość ma zasięg.
         » Podobnie jak zmienna, właściwość może mieć wartości opcjonalne lub domyślne.
         » Ale musimy jeszcze włączyć nasze logo do naszego portfolio projektowego.
         » Wybór pojedynczego skryptu z myślą o wydajności selektora
         » Składnia
         » Operatory JavaScript
 • Właściwości
 • Co to jest właściwość?

Właściwość jest specjalnym rodzajem zmiennej, która umożliwia dostęp i modyfikowanie wartości zmiennej.

 • Właściwość jest pod wieloma względami jak zmienna.
 • Podobnie jak zmienna, właściwość ma nazwę.
 • Podobnie jak zmienna, właściwość może mieć wartości.

Podobnie jak zmienna, właściwość może być zdefiniowana, przypisana i pobrana.

W przeciwieństwie do zmiennej, właściwości można używać na więcej niż jeden sposób.

Podobnie jak zmienna, właściwość może być współdzielona w wielu miejscach w twoim programie.

Podobnie jak zmienna, właściwość ma zasięg.

Podobnie jak zmienna, właściwość może być używana w wielu miejscach w twoim programie.

To Cię zainteresuje: Wyśmienite cytaty dla motywacji

Podobnie jak zmienna, właściwość może mieć wartości opcjonalne lub domyślne.

Podobnie jak zmienna, właściwość ma możliwość ustawienia wartości null lub niezdefiniowanej.

podobnie jak zmienna, właściwość może mieć wartości opcjonalne lub domyślne. Podobnie jak zmienna, właściwość ma wartość domyślną. Podobnie jak zmienną, właściwość może zostać usunięta.

Podobnie jak zmienną, właściwość może zostać usunięta. Podobnie jak zmienna, właściwość może mieć wartości opcjonalne lub domyślne

Musisz zrozumieć i używać selektorów CSS3. Dowiedz się selektorów CSS3, aby zdefiniować kluczowe właściwości swojego projektu internetowego.

Od jakiegoś czasu pracujemy nad stworzeniem responsywnej strony internetowej i wreszcie mamy bardzo responsywną stronę w naszym portfolio.

Ale musimy jeszcze włączyć nasze logo do naszego portfolio projektowego.

Logo jest ważnym elementem każdego wysiłku twórczego, a dla twojego portfolio stanowi ważną część projektu Twojej witryny.

Jest bardzo ważny powód, dla którego powinieneś dołączyć swoje logo do swojego portfolio projektowego strony internetowej:

Możesz łatwo sprawić, by Twoje logo wyglądało profesjonalnie, a profesjonalne strony wyglądały profesjonalnie.

Twoje logo powinno znajdować się w portfolio projektu witryny, ponieważ pokaże Twoim klientom, że jesteś profesjonalnym projektantem i że powinieneś otrzymać profesjonalne logo.

Projektanci zwykle nie używają profesjonalnego logo, szczególnie jeśli są początkujący. Jako projektant powinieneś wiedzieć, jak uzyskać najlepsze logo.

Możesz sprawić, by Twoje logo wyglądało profesjonalnie, stosując następujące techniki

 • 1. Dodawanie obrazu tła
 • 2. Dodanie obrazu nagłówka
 • 3. Dodanie menu nawigacyjnego
 • 4. Dodawanie obrazu stopki
 • 5. Dodanie menu nawigacyjnego z nagłówkiem
 • 6. Dodanie stopki z nagłówkiem
 • 7. Duplikowanie istniejącego logo
 • 8. Dodawanie obrazu tła
 • 9. Dodanie nagłówka

wydajność Czas ładowania skryptu jest krytycznym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego skryptu dla projektu internetowego. Aby upewnić się, że wybieramy pojedynczy skrypt podczas ładowania strony HTML, używamy funkcji "selektora" javascript. Ta funkcja jest dostępna w najnowszych wersjach przeglądarek: Firefox 3. 5, Internet Explorer 9 i 10, Chrome 4. 0 i nowsze wersje oraz Safari 2. 2 i nowsze wersje. Funkcja "selektora" wybiera tylko skrypt potrzebny do wyświetlenia strony HTML. Korzystanie z tej funkcji jest bardzo wydajne, ponieważ nie wymaga ponownego ładowania strony HTML przez użytkownika. Ale "selektory" nie zawsze są najlepszym narzędziem do użycia z twórcami stron internetowych. Na przykład bardzo duża strona HTML może mieć dość duży rozmiar, a użytkownik może nie chcieć ponownie ładować strony. W tym scenariuszu i wielu innych można zastosować inne podejście do wybierania skryptu.

Wybór pojedynczego skryptu z myślą o wydajności selektora

Podczas korzystania z funkcji selektora skrypt klikany przez użytkownika nie jest ładowany, dopóki użytkownik nie będzie mógł wyświetlić strony HTML. Umożliwia to przeglądarce wybranie tylko skryptu potrzebnego do wyświetlenia strony HTML.

Jeśli korzystasz z funkcji "selektora" DOM, skrypt, który kliknął użytkownik, nie jest ładowany, dopóki użytkownik nie będzie mógł przejść do strony HTML

Kiedy tworzysz nową aplikację internetową za pomocą javascript, musisz zrozumieć, jak ona działa i jakie są jej możliwości. W tym artykule znajdziesz podstawowe informacje o javascript, które obejmują: składnię, słowa kluczowe, operatory i jaka jest funkcja.

Składnia

Instrukcja JavaScript składa się z dwóch części, pierwszą i najważniejszą częścią są nawiasy klamrowe i, jak pokazano poniżej.

# To jest oświadczenie dla języka JavaScript. instrukcja # Oto kolejna instrukcja. Teraz, jeśli chcielibyśmy zobaczyć zawartość instrukcji, moglibyśmy użyć czegoś takiego: instrukcja

Operatory JavaScript

Kolejną częścią instrukcji jest wartość. Operatory JavaScript służą do zmiany wartości zmiennej i są wymienione poniżej. Są również oddzielone przecinkiem.

Opis operatora + Dodaje dwie liczby. - Odejmuje dwie liczby. * Mnoży dwie liczby. / Dzieli dwie liczby. % Dodaje jedną liczbę do drugiej liczby. * = Zwiększa wartość zmiennej o jeden. * = Zmniejsza wartość zmiennej o jeden. + = Dodaje dwie liczby. - = Odejmuje dwie liczby. - = Mnoży dwie liczby. / = Dzieli dwie liczby. % = Dodaje jedną liczbę do drugiej liczby .


O autorze

Jarosław Dember

Programowaniem zajmuję się niemal od dzieciństwa, działałem już na pierwszych komputerach typu Spectrum. Programowanie to moje hobby i praca - nie ma nic lepszego. Rozwiązywanie łamigłówek programistycznych to coś, co po prostu uwielbiam robić. Żaden język programowania nie jest dla mnie zagadką i chętnie uczę się nowych języków programowania.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzedni artykuł:Jak być lepszym w programowaniu
Następny artykuł:Analiza i programowanie`